ISTE визначило світові тренди освіти на 2019 рік

 

Серед основних трендів: 


1. Комп'ютерне мислення
Комп'ютерне мислення більше не пов'язане виключно з інформатикою та кодуванням. Елементи цієї концепції активно впроваджуються в такі предмети, як математика та іноземна мова.
2. Професійне навчання
Замість постановки жорстких показників ефективності та контролю результатів робочої діяльності більшу увагу буде приділятися індивідуальному підходу і диференційованої програми навчання.
Активно розвивається індустрія коучингу (наставництва).
3. AR, VR і змішана реальність
Сама тема використання технологій AR, VR і змішаної реальності — не нова для освіти у світі (для України нова). Але якщо раніше, головним питанням було використання раніше створених технологій на практиці, то відтепер викладачі та учні самі візьмуть участь в їх розвитку.
4. Штучний розум
У 2018 році питання інтегрування штучного розуму в освіту як ніколи актуальне. У класах вже використовуються віртуальні помічники Echo, Alexa і Siri, але викладачі поки тільки починають освоювати цю сферу.
5. Глобальне навчання
Учні, які пройшли через освітні проекти світового масштабу, частіше беруть участь в дискусіях і проектах, пов'язаних з вирішенням важливих глобальних питань: глобальне потепління, криза біженців, використання дитячої праці і так далі.
6. Учнівські профілі
Освітні стандарти ISTE як для учнів, так і для вчителів, включають в себе розробку особистих профілів учнів. Використовуючи шаблони, учні знаходять можливість індивідуалізувати освітній процес і стати тими, ким їм хочеться самим: лідерами, аналітиками, коллабораторамі, дизайнерами і т.п.
7. Наука навчання
Як наслідок бурхливого розвитку таких сфер науки, як нейронаука, когнітивна психологія, соціологія, поширення даних знань серед представників освітньої сфери, наука навчання знаходить величезну роль. Як допомогти людям вчитися? Це один з найважливіших питань на даному етапі розвитку освіти.
8. Цифрове громадянство
Тепер ця тема стосується не тільки захисту дітей від несприятливої ​​інформації в інтернеті та запобігання ризикам інтегрування цифрових технологій в життя соціуму. Тепер важливіше зрозуміти, як цифрове громадянство допомагає не уникнути ризиків, а відкрити учням нові можливості, зокрема для досягнення цілей їх спільноти, а не тільки особистих.
9. Освіта, орієнтована на учня
За останні роки стало очевидно, що школи, де освіта будується навколо пріоритетів дитини, показують набагато кращі результати, ніж консервативні інститути. Раніше такі школи вважалися «школами майбутнього». Зараз вони нарешті стають «школами справжнього».

Ціна тижня